PRINCIPY KAVITACE


Co je kavitace a na jakém principu funguje.

Je bezbolestnou náhradou operační liposukce. Díky nízkofrekvenč- nímu ultrazvuku dochází v tukových buňkách k tvorbě bublinek – kavit. Ty díky změnám tlaku způsobí „prasknutí“ tukové buňky, která je tím zničena a nemůže se již více plnit tukem. Tuk se ve formě triglyceridů vyleje z buněk do mezibuněčného prostoru, od- kud jej tělo metabolizuje ven lymfatickými cestami přes močové cesty a játra. Kavitace je bezbolestná, rychlá a nevyžaduje žádnou rekonvalescenci. 

Co mohu a nemohu od kavitace čekat? 

Kavitace se využívá k redukci celulitidy a odstranění tukových polštářů. U velmi obézních lidí však nenahradí hubnoucí pro- ces, je jeho vhodným doplňkem. Kavitací neodstraníme takové množství tuku, jako operací. Tato metoda je však oproti operační bezbolestná a bez nutnosti rekonvalescence, je rychlá a efektivní a elegantní. Úbytek na obvodu tělesné partie je obvykle v rozmezí 2 – 6 cm už po prvním ošetření. Může se však individuálně velmi lišit. V případě aplikace na celulitidu dochází k její výrazné redukci a vyhlazení pokožky. Díky zničení tukových buněk nedochází k jejich opětovnému naplnění, jako tomu bývá v případě, že držíte dietu. I u kavitace s elektroporací je však dobré dodržovat správnou životosprávu zdravě se stravovat a také se trochu hýbat, omezit nezdravé návyky. 

Komu je kavitace určena? 

Kavitace je určená ženám i mužům nad 18 let. Je vhodná pro všechny, kterým se i pravidelným cvičením a dietní stravou nedaří redukovat typicky uložené tukové polštáře a celulitidu. 

Komu není určena? 

Všem, kteří chtějí krásné tělo úplně bez práce. Protože, jak už jsme uvedli výše, i při absolvování kavitace je potřeba jisté sebekázně a dodržování určitých zásad, alespoň po určitou dobu. A také všem, kteří mají nerealistické očekávání. Kavitací vám nepomůžeme zhubnout např. 20 kg

Jaké jsou kontraindikace? 

  • Menstruace – v den kavitace 
  • Srdeční choroby, transplantace, bypassy 
  • Křečové žíly v místě ošetření 
  • Záněty či infekční onemocnění v místě aplikace 
  • Cévníporuchy a ateroskleróza
  • Vysoký cholesterol (hodnota celk. cholesterolu do 5,5 mmol/l) 
  • Užívání léků proti srážlivosti krve 
  • Těhotenství

• Kovové implantáty v těle
• Vážná jaterní a ledvinová onemocnění • Onkologickáonemocnění
• Neurologická onemocnění 

Pokud si nebudete jisti, zda je pro vás kavitační liposukce vhodná, poraďte se se svým ošetřujícím lékařem. 

Co dělat před a po kavitací? 

3 dny před a 3 dny po ošetření nejezte příliš kalorická jídla (omezit sladké, tučné, mastné), z jídelníčku vylučte nadýmavé potraviny, vylučte alkoholické nápoje (alkohol silně zpomaluje metaboli- smus tuků), vylučte i kávu, pijte velké množství tekutin (2,5 až 3 litry nejlépe čisté vody). Doporučujeme zvýšit fyzickou aktivitu, zejména po ošetření (vhodné aktivity – rychlá chůze, běh, jízda na kole, plavání). 24 hodin před ošetřením nemažte tělo tělovými mléky, krémy, oleji. Vhodné je v období absolvování ošetření držet detoxikační dietu nebo kúru. Mezi ošetřeními je vhodné absolvo- vat další lymfatickou masáž. Ošetřené místo alespoň 3 dny neo- šetřujte peelingem, můžete aplikovat anticelulitidní krémy nebo krémy s lipolytickým účinkem. Ošetření nelze provádět v průběhu menstruace. 1 hodinu před výkonem nejezte. 

Jak kavitace probíhá a co budete cítit? 

Po vstupní konzultaci a sepsání „Informovaného souhlasu“ pře- měříme problematickou partii, kterou budeme ošetřovat, manuál- ně uvolníme lymfatické cesty. Pod tělo vám blízko místa aplikace kavitace umístíme kovovou destičku. Na partii naneseme speci- ální kavitační gel a budeme provádět kavitaci v maximální délce 30 minut. Ošetření se podobá masáži, která je prováděna kavitační hlavicí. Ucítíte pohyb hlavice a teplo, můžete vnímat pískání. Po ošetření kavitační hlavicí je odstraněn gel. V případě, že bude pro- váděna i elektroporéza, provádí se pomocí elektroporační hlavy, skrze kterou je aplikováno speciální sérum. Můžete cítit brnění, mravenčení. Zbytek séra je zamasírován. Pokud absolvujete ošet- ření se zábalem, bude vám aplikován, překryt fólií. Budete uloženi do „nohavic“ lymfatické drenáže, kterou spustíme po opětovném uvolnění lymfatickým uzlin. Nyní už budete jen odpočívat. Po skončení drenáže ošetříme kůži hydratační emulzí, přeměříme celou partii a zhodnotíme výsledky. Poté můžete náš salon ihned opustit. 

Co si vzít ke kavitačnímu ošetření? 

Pokud jste dříve prodělali vážné onemocnění, informujte nás, pravděpodobně bude dobré, pokud přinesete potvrzení od vašeho lékaře, že ošetření můžete absolvovat. 

S sebou si přineste přiléhavé kalhoty (ideálně legíny, ne rifle apod.), ponožky, pohodlné tričko a rovněž si přineste starší spodní prádlo.

Kolikrát je potřeba kavitaci absolvovat?

Velmi záleží na individuálních požadavcích každého klienta a jeho individuální stavbě těla a problému, který chce řešit. Ně- komu možná postačí jedno ošetření. Obecně ale doporučujeme absolvovat alespoň 6- 10 ošetření.

Jak často lze kavitaci provádět?

Ošetření je možné opakovat v intervalu 7 až 14 dní. Tato doba je nutná pro odmetabolizování odbouraného tuku po ošetření.

Mohu čekat nějaké nepříjemné efekty?

Vyskytují se zřídka, pokud se však objeví, zmizí po několika ho- dinách až dnech. Patří mezi ně: přechodné zarudnutí nebo otok v místě ošetření, pocit pálení a horkosti v místě ošetření, exantém (vyrážka) jako reakce na aplikovaný kavitační gel (případně na sérum nebo zábal), brnění a mravenčení v místě aplikace elektro- porézy, nadměrná žízeň, nevolnost okamžitě po ošetření (řešená pitím vody), řídká stolice (většinou až následující den - jako po tučné stravě), únava, pocit tlaku až mírné bolesti při přístrojové lymfodrenáží